Destinations_AgiosNikolaos

Girit Uçak Bileti (35 €'dan başlayan fiyatlarla)

Girit Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Girit Adası Hakkında Genel Bilgi

Girit, Yunanistan’ın en büyük ve en yüksek nüfusa sahip Akdeniz’in de en büyük 5. adasıdır. Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Minoan Uygarlığının, zaman zaman Girit Uygarlığı olarak da anılmakta, merkezi olmuştur. El değmemiş eşşiz doğal güzelliklerinin, ak denizin en güzel denizinin ve doğa harikası kanyonlarının yanı sıra, Girit özellikle İraklio(Kandiye) ve Hanya gibi tarih ve modernliğin kaynaştığı, Türk ve Venedik dönemlerine ait eserlerin ve yapıların bulunduğu iki büyük ve modern şehri bulunmaktadır. Girit’in en çok ziyaret edilen yerleri Minoan uygarlığına ait arkeolojik kalıntı alanları, Venedik döneminden korunmuş vaziyette kalan Hanya şehri ve limanı, Rethimno (Resmo)’da bulunan Venedik Kalesi, Samaria kanyonu, Hırisi, Elafonisi, Gramvusa ve Spinalonga adaları ve Avrupa kıtasının en büyük palmiye ormanlarının bulunduğu Vai Palmiye kumsalı olarak sıralanabilir.Girit, (Eski Yunanca: Krētē; modern Yunanca Κρήτη – Kriti)- (Osmanlıca گريد) Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz ‘in beşinci büyük adasıdır. Ege denizi’nin güneyinde yer alır.

Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir. En ilgi çeken turistik ziyaret yerleri arasında Knossos, Faistos ve Gortis ‘deki arkeolojik sitler, Retimnon (Resmo)’daki Venedik kalesi ve Samarya, Aya İrini ve Aradena geçitlerinin doğal güzellikleri sayılabilir.Girit Avrupa’nın ilk uygarlıklarından biri olan Minos krallığına (yaklaşık MÖ 3000-1400 arası) beşiklik etmiştir.Girit’te görülen iklim Akdeniz ve Kuzey Afrika iklimlerinin karışımı olmakla birlikte Akdeniz iklimine daha çok benzerlik göstermektedir. Kar yağışı sadece kış aylarında Girit’in yüksek dağlarında gözükmektedir. Yaz aylarında ortalama sicaklıklar 20 ile 30 derece arasında değişmekte aşırı sicaklıkların görüldüğü günlerde 30’un üzerine çıkıp 40’a yaklaşmaktadır.

 

Girit’in çevresinde bir çok ada, adacık ve irili ufaklı kayalar bulunmaktadır. Bu ada ve adacıkların bir kısmı turist ziyaretlerine açık olmakta, bir kısmı sadece günü birlik ziyaretlere açık olurken bazılarını sadece arkeolojist ve biyolojistler ziyaret edebilmektedir. Bazı adacıklarda koruma altında olduklarından ziyarete kapalı durumdadırlar. Girit yakınlarındaki adaların bazıları,Gramvusa, Elafonisi

Paksımedya adasıdır.

 

 

 

Girit Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Greece, Girit
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:
Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler