athens

Yunanistan Uçak Bileti (45 €'dan başlayan fiyatlarla)

Yunanistan Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Güneydoğu Avrupa’da devlettir. Balkan Yarımadası’nın güneybatı bölümünde yer alan Yunanistan; kuzeyden Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, kuzeydoğu-doğudan Türkiye ve Ege Denizi, güneyden Akdeniz, batıdan İyon Denizi ile çevrilidir. Kuzeyi dışında üç yam denizlerle çevrili, kıyıları Akdeniz, Ege ve Yunan denizlerine açılan en önemlisi, Avrupa Kıtası’nın güneydoğu uzantısı büyük kara parçasıdır. Eskiden bu parçanın en güney ucunu oluşturan Mora (Peloponnessos) Yarımadası, 1893’te açılan Korint Kanali ile ada konumu kazanmışır. Yunan Adaları ile kaplı üçüncü bölge; başlıcaları Girit, Rodos ve Korfu olmak üzere 437 adadan oluşur.
Dağlık yapıdaki kıta topraklarında, herhangi bir noktanın denizden uzaklığı 90 km’yi aşmaz. Dağlarla kaplı bir deniz ülkesi olan Yunanistan, üç yönden üç ayrı denize açılan küçüklü büyüklü yüzlerce koy ve körfezleriyle, Avrupa’nın en uzun (yaklaşık 4.100 km) kıyı şeritlerinden birini içerir. Kara parçasındaki sıradağlardan başlıcaları Dinar Alpleri ve Pindus Dağları’nın yanı sıra, Yunan mitolojisinde yer alan Olimpos (2.917 m) ve Parnassos (2.547 m) dağları, en yüksek noktalardır. Dağlar arasındaki vadiler ve dar kıyı şeridini oluşturan ovalar, alçak bölgelerdir. Güzellikleriyle milyonlarca turistin ilgisini çeken ve çoğu Ege Denizi’nde bulunan adalar, toplam yüzölçümünün 1/5’ini oluşturur. Bunlardan en ünlüleri Oniki Ada, Sporadlar, Kikladlar ve İyon Adalan’dır. Dağlık alanlardaki suların birleşmesiyle oluşan ırmaklar, baharda taşkınlara yol açarken yazın korumaya yüz tutar. En uzunları Batı Yunanistan’ da Akheloos ve Mora Yarımadasında Alfios ırmaklarıdır. Ayrıca, Bulgaristan’dan doğan ve Türkiye-Yunanistan arasında sınır çizen Meriç, Enez Körfezi’ne; Makedonya’dan doğan ve Yunan topraklarını da sulayan Vardar Irmağı, Selanik Körfezi’ne dökülür.

Yunanistan, tüm dünyada, eşsiz güzellikteki muhteşem peyzajı, el değmemiş değerli arazileri, uçsuz bucaksız sahilleri ve 6000 ada ve adacıklarıyla ünlüdür.

2010 yılında yabancı turist sayısı 15.000.000 milyonken 2011 yılında 16.000.000 milyonun üzerinde yükseldi böylece % 10’luk bir artış yaşandı. Bu yıl 17.000.000 milyon yabancı turist beklenmektedir (neredeyse ülke nüfusunun iki katı turist demek).

Deniz ve güneşin ötesinde turizm, Yunanistan’ın kimliğinde, bugününde ve yarınında çok önemli bir yer tutmaktadır.
Yaklaşık 4,000 yıllık bir geçmişi olan Yunan gastronomisi, Yunan topraklarında üretilen saf ve eşsiz kaliteli ürünler gibi özelliklere dayanıyor. Tarihteki ilk yemek kitabının yazarı Arkestratos oldu (M.Ö. 330). Yunan beslenme geleneği, yüksek besin değeriyle lezzeti ahenkle buluşturuyor. Çok sayıda bilimsel araştırma, dengeli bir Yunan diyetinin insan sağlığı, güzelliği ve yaşam süresi üzerindeki olumlu etkilerine işaret ediyor. Ayrıca Yunanların beslenme kültürü, geleneksel olarak sofraya dışadönük, sosyal bir boyut da ekleyerek, ağız tadına eğlence ve iletişimi de katıyor. Böylece antik ziyafetlerin izi bugüne dek ulaşıyor.

Yunanistan Uçak Bileti İçin Bizi arayınız.

Athens,Greece
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:
Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler